м. Київ, вул. Западинська, 5

Стільниці зі штучного каменю

Втомилися від невиконаних замовлень в строк? Звертайтеся до нас, ми виготовимо ваше замовлення швидко та вчасно!



Кухонні стільниці зі штучного каменю

Акриловий камінь був винайдений та запатентований компанією DuPont (США) у 1968 році. Також її фахівці свого часу винайшли тефлон, лайкру, нейлон. Спочатку матеріал задумувався для виготовлення штучних кісток, але популярність у всьому світі отримав саме завдяки кухонним стільницям. Це й не дивно, позаяк акриловий камінь володіє чудовими властивостями, і вони роблять його дійсно одним із найпрактичніших матеріалів для виготовлення стільниць.

Одним з його переваг є безшовні з'єднання, адже зазвичай саме у швах збираються залишки їжі, сміття, жир. Відсутність мікроскопічних пор, які характерні для натуральних матеріалів, надає акриловому каменю високих експлуатаційних властивостей. Акриловий камінь стійкий навіть до таких рідин, як зеленка, йод, червоне вино тощо (при грамотній обробці каменю!). Поверхня легко чиститься та є непроникною для бактерій. Камінь трохи тепліший за натуральні матеріали, що робить його більш приємним на дотик. Широка гамма кольорів відкриває необмежені можливості. Таким чином, акриловий камінь по праву залишається найвідомішим та незамінним матеріалом для виготовлення кухонних стільниць в усьому світі.

Як стільниця виглядає у виробі?

Стільниця має два шари у вигляді сендвіча. Верхній шар — це акриловий камінь 12.6 мм (стандарт), а нижній — вологостійка фанера, яка виступає у якості наповнювача. Стандартна товщина стільниці — 40 мм, але також виготовляються більш масивні — 50-60 мм, в залежності від інтер'єру та дизайну кухні. Лицьова кромка безшовним способом вклеюється у торець стільниці, щоб набрати необхідну товщину. Форма та стиль кромки підбирається індивідуально.

 

Можна виділити декілька основних різновидів кромок (крайок): 

Кромка (крайка) «Стандарт R» — використовується у кухнях модерн.

Кромка (крайка) «Фигурна» — використовується у кухнях із класичним стилем.

Кромка (крайка) «Заворот каменю» — використовується у кухнях з великим нависанням стільниці. 

Кромка (крайка) «Непроливайка» — невеликий підйом по краю стільниці, аби не небольшой подъем по краю столешницы, аби можна було б уникати протоки рідин на підлогу.

Також є і безліч інших варіантів крайок (надаються компанією на вибір перед виготовленням стільниці).

Невід'ємною частиною стільниці є пристінковий плінтус або пристінковий бортик. Він доповнює стільницю та надає масивність виробу, а ще служить захисним бар'єром й запобігає затіканню вологи за стільницю. Висота та форма можуть бути різними в залежності від інтер'єру, плитки, скла, скіналі.

Основні різновиди пристіночних плинтусів:

Плінтус «Прямий» — стандартний бортик, при необхідності допоможе приховати дрібні нерівності стін або плитки.

Плінтус «Галтель» —  для зручного догляду за стільницею, а також в місцях підвищеної вологості — наприклад, у санвузлі. У багатьох випадках робиться разом з крайкою «Непроливайка».

Плінтус «Штапик» — має яскравий естетичний характер, здатний приховати дрібні зазори між стільницею і стіною.

«Пристінкова панель» — монтується на стіну вздовж всієї стільниці замість плитки або можна частково в зоні мийки та конфорок.

Варіанти плінтуса та кромки обговорюються безпосередньо при вимірі стільниці та також можуть бути виготовлені за індивідуальним розміром.

Норми експлуатації та догляд за стільницями з акрилового каменю

Акриловий камінь досить міцний, але, як показує практика, пошкодити його теж можна. І, як будь-який інший матеріал, він вимагає певних правил експлуатації, наприклад:

  • його заборонено рубати;
  • потрібно уникати різання ножем, особливо з зубчато-ріжучої крайкою, без застосування обробної дошки;
  • не можна ставити розпечений до максимуму посуд (просто гарячий можна);
  • не варто користуватися сильно агресивними хімічними розчинами;
  • не потрібно використовувати абразивні миючі засоби.

Якщо випадковим чином було розлито небажану рідину на стільницю, то найчастіше досить промити поверхню мильним розчином та великою кількістю води. Також можна застосувати миючий засіб на основі спирту. У разі глибокого проникнення рідини в матеріал (таке може трапитися, якщо сильно агресивну суміш залишити на тривалий час) краще звернутися за допомогою до фахівців для перешлифовки поверхні.

Пошкоджені ділянки стільниці, наприклад відколи, глибокі подряпини або тріщини (зазвичай при сильному механічному впливі) усуваються фахівцями. При виготовленні та монтажі виробів компанія також надає залишок-зразок даної партії каменю. І в разі потреби саме він стає ремонтним матеріалом, який буде повністю відповідати за кольором та відтінком. Пошкоджена ділянка реставрується таким чином, що виріб приймає первинний вигляд. Отже, акриловий камінь має найвищу ремонтопридатність у порівнянні з будь-якими подібними матеріалами.